()

وقتی نوبت به مطالعه طراحی گرافیک می‌رسد، همه دانش آموزان درواقع نمی‌دانند چه چیزی در انتظار آن‌ها است. بسیاری از مردم بر این باورند که وقتی می‌توانید فقط هنر خلق کنید و از روند کار لذت ببرید، طراحی گرافیک یک حرفه خلاقانه و بنابراین تا حدودی بی‌دقت است.

البته، این‌طور نیست، و اگر دانشجوی طراحی گرافیک هستید، آگاهی کاملی در ابن مورد دارید. در حال حاضر، شما احتمالاً می‌دانید که ایجاد یک قطعه طراحی واقعاً جذاب، برای این منظور یادگیری و تحقیق زیادی لازم است. اما بزرگ‌ترین چیز در موردمطالعه طراحی این است که تنها این را یاد بگیرید. این همان چیزی است که من از دانشجوی طراحی گرافیک آموخته‌ام، و آنچه در این مقاله می‌خواهم با شما به اشتراک بگذارم.

در این مقاله به مباحث زیر می‌پردازیم:

  1. این در مورد نقاشی نیست
  2. استعداد لازمه گرافیست شدن نیست!
  3. مقایسه خود با دیگران همیشه فکر بدی است
  4. کتاب طراحی دوست شما است
  5. باید تصاویر زیادی را تماشا کنید
  6. یاد خواهید گرفت که سرقت خیلی بد نیست
  7. یادگیری شما هرگز متوقف نمی‌شود
7 درسی که از یک دانشجوی گرافیک آموختم
7 درسی که از یک دانشجوی گرافیک آموختم

این در مورد نقاشی نیست

یکی از اشتباهات رایج در موردمطالعه طراحی گرافیک این است که برای طراح شدن باید خوب بکشید. این همان چیزی است که بسیاری از افراد را از ادامه این حرفه باز می‌دارد و این قطعاً درست نیست.

مطمئناً، وقتی مهارت نقاشی قوی دارید، می‌توانید از آن‌ها هم در دانشگاه، و هم در طول حرفه خود استفاده کنید تا طرح‌های شما چشمگیرتر شوند. اما اگر شما از نقاشی چیزی نمی‌دانید، هنوز هم می‌توانید طرح‌های عالی ایجاد کنید.

استعداد لازمه گرافیست شدن نیست!

وقتی شروع به تحصیل در رشته طراحی گرافیک در دانشگاه می‌کنید، ممکن است به نظر برسد که افراد زیادی در اطراف شما هستند که بسیار بااستعدادتر از شما هستند. گاهی اوقات به این دلیل است که آن‌ها قبلاً دارای پس‌زمینه مربوط به طراحی بوده‌اند، اعم از نقاشی، کلاژ برای سرگرمی، پیمایش روزانه Behance و Dribble  و غیره. گاهی اوقات آن‌ها به‌سادگی قادر به تولید ایده‌هایی هستند که خلاقیت بیشتری دارند.

اما درهرصورت، این بدان معنا نیست که شما باید تحصیلات خود را رها کنید و امیدهای خود را برای تبدیل‌شدن به یک طراح بزرگ رها کنید. درست مثل هر حرفه خلاق دیگر، برای موفقیت 10٪ استعداد و 90٪ کار لازم است.

7 درسی که از یک دانشجوی گرافیک آموختم
7 درسی که از یک دانشجوی گرافیک آموختم

مقایسه خود با دیگران همیشه فکر بدی است

به دلیلی که در بالا ذکر شد، باید تمام تلاش خود را بکنید تا دیگر به کارهای دیگران توجه نکنید و خود را با آن‌ها مقایسه نکنید. این فقط می‌تواند به ناامیدی منجر شود و با روند یادگیری کشمکش زیادی داشته باشد.

هر طراح متفاوت است و این عالی است. حتی اگر ممکن است فکر کنید که از دیگران بهتر عمل می‌کنید، مشتریان آینده شما می‌توانند سبک شمارا منحصربه‌فرد و شگفت‌انگیز بدانند. بنابراین مقایسه خود را با دیگران متوقف کنید و در عوض بر مهارت سازی خود تمرکز کنید.

کتاب طراحی دوست شما است

حتی اگر نقاشی نکشید، باید عادت داشته باشید که یک کتاب طراحی را همیشه با خود داشته باشید. شما که یک دانشجوی طراح گرافیک هستید، از قبل به یاد دارید یا اینکه به‌زودی می‌آموزید که ما با ایده‌های بالقوه احاطه‌شده‌ایم. هر چیزی می‌تواند الهام بخشی برای پروژه طراحی فعلی یا آینده شما باشد، بنابراین داشتن یک کتابچه برای نوشتن این ایده‌ها یا طراحی آن‌ها همیشه عالی است.

7 درسی که از یک دانشجوی گرافیک آموختم
7 درسی که از یک دانشجوی گرافیک آموختم

باید تصاویر زیادی را تماشا کنید

مطالعه طراحی گرافیک، حضور در کلاس‌ها، گوش دادن به سخنرانی‌ها و یافتن یک جستجوگر آنلاین دزدی ادبی برای بررسی مقاله مرتبط با طراحی شما نیست. این همچنین در مورد آموزش خود در اوقات فراغت کلاس است، و این شامل تماشای تصاویر زیادی است. یکی از چیزهای شگفت‌انگیز در مورد طراحی گرافیک این است که شما اغلب از چند منبع برای ایجاد چیزی کاملاً جدید و منحصربه‌فرد استفاده می‌کنید. همچنین برای درک دقیق و به خاطر سپردن موارد خوب، بهبود سلیقه خود، به دست آوردن ایده‌های جدید و غیره باید بسیاری از پروژه‌های طراحی موفق را تماشا کنید.

بنابراین، عادت کنید که وب‌سایت‌های مختلف مربوط به طراحی را بررسی کنید ، از Dribble گرفته تا Pinterest  روزانه (و ترجیحاً بیشتر). به خاطر داشته باشید، این نیز بخشی از آموزش شماست.

7 درسی که از یک دانشجوی گرافیک آموختم
7 درسی که از یک دانشجوی گرافیک آموختم

یاد خواهید گرفت که سرقت خیلی بد نیست

شاید قبلاً زیاد آن را شنیده باشید، این را به خاطر داشته باشید، و سرقت را با دزدی ادبی اشتباه نگیرید. وقتی طراحان در مورد دزدی صحبت می‌کنند و آن را تحسین می‌کنند، هیچ‌وقت منظورشان این نیست که کارهای شخص دیگری را دزدی ادبی کنم. همه‌چیز در مورداستفاده از چیزی است که دیگران برای الهام بخشیدن و بازسازی آن یا ایجاد چیزی خاص بر اساس آن ایجاد کرده‌اند.

این به‌ویژه برای طراحان جوانی که تازه شروع به درک حرفه خود می‌کنند بسیار مهم است. اشکالی ندارد که به دنبال چیزهایی بگردید که می‌توانند به‌عنوان مرجع تبدیل شوند. اشکال ندارد که کپی کنید همان‌طور که هست.

به خاطر داشته باشید که حتی یک طراح حرفه‌ای نیز می‌تواند سرقت کند. فقط آن‌ها موفق می‌شوند که نتیجه نهایی را غیرقابل‌شناسایی و منحصربه‌فرد کنند. این همان چیزی است که شما باید هدف خود قرار دهید.

یادگیری شما هرگز متوقف نمی‌شود

شگفت‌انگیزترین و شاید چالش‌برانگیزترین نکته در مورد طراحی گرافیک این است، که تحصیلات شما بعد از دانشگاه متوقف نمی‌شود. طراحی گرافیک یک زمینه پیچیده است که به‌طور مداوم تغییر می‌کند. روندها و ابزارهای جدید ظاهر می‌شوند، چیزهای جدید مهم می‌شوند. به‌عنوان‌مثال، اکنون طراحان می‌توانند جلد eBook و YouTube را ایجاد کنند که یک دهه قبل، از اهمیت چندانی برخوردار نبودند.

باگذشت زمان، خواسته‌ها و چالش‌های جدیدی برای طراحان گرافیک ظاهر می‌شود و شما باید آماده پاسخگویی به آن‌ها باشید. خوشبختانه شما، طراحی گرافیک یک زمینه شگفت‌انگیز و بزرگ است که به‌سادگی نمی‌توان آن را در طول سال‌های دانشگاه کشف کرد. بنابراین همیشه جایی برای رشد و ارتقا وجود دارد.

و اگر همه موارد بالا برای شما چالش‌برانگیز است، نگران نباشید. کسانی که معتقدند طراحان بی‌خیال هستند و در این کار زیاد تلاش نمی‌کنند، فقط از آن لذت می‎برند، اکثراً اشتباه می‌کنند. اما آن‌ها در مورد یک‌چیز درست می‌گویند: طراحی گرافیک درواقع بسیار سرگرم‌کننده و جالب است. بنابراین به یادگیری و پیشرفت خود ادامه دهید و لذت بردن از روند کار را فراموش نکنید. اگر می‌خواهید راجع به گرافیک بیشتر بدانید مقاله”چه چیزهایی برای ورود به گرافیک لازم است” مطالعه کنید.

این مقاله چقدر مفید بود؟ با کلیک روی ستاره ها رتبه بده تا بدونیم چه مدل مقالاتی بنویسیم...

میانگین امتیاز / 5. تعداد آراء: