()

تصور اینکه “ترس” می‌تواند رؤیاهای ما را له کند، پوچ به نظر می‌رسد، اما این درست است. ترس دوست ما نیست. ترس از شکست خوردن، ترس از طرد شدن، این افکار منفی هستند که می‌توانند ما را عقب نگه‌دارند، به‌خصوص اگر در حال تغییر کامل شغل هستیم.

به‌عنوان‌مثال برای آن دسته از شمایی که امیدوار به تبدیل‌شدن به یک طراح گرافیک هستید، ترس حتی باعث نگرانی شما در مورد آنچه دیگران فکر می‌کنند می‌شود، از این قبیل ترس‌هایی که شما به‌اندازه کافی خوب هستید! یا اینکه برای شروع دوباره خیلی دیر است. ما می‎گوییم با ترس روبرو شوید و به‌هرحال این کار را انجام دهید. زندگی نسبت به چیزهایی که فقط ممکن است در ذهن شما وجود داشته باشد کوتاه است.

در این مقاله، هفت ترس اصلی را که طی سال‌های گذشته از دانشجویان و افرادی که با چالش‌های تغییر شغل روبه‌رو بوده‌اند، مرور خواهیم کرد و توضیح می‌دهیم، که تغییر شغل جای نگرانی ندارد.

7 ترس که مانع تغییر شغل شما می‌شود!
7 ترس که مانع تغییر شغل شما می‌شود!
  1. ترس از خوب نبودن

اگر فکر می‌کنید هرگز به‌اندازه بهترین‌های صنعت عالی نخواهید شد، پس این را در نظر بگیرید: همه باید از جایی شروع کنند. قهرمانان طراحی (پائولو شر، میلتون گلاسر و یان اندرسون) همه آن‌ها باید با تلاش، وقت و صبر یاد بگیرند، اشتباه کنند و سبک‌های خود را رقم بزنند. شما نیز می‌توانید با تمرین مستمر بهترین‌های خود را رقم بزنید.

  1. ترس از طرد شدن

خُب، ممکن است در ابتدا متوجه شوید که رد می‌شوید. اما اوضاع فقط همین است. روزانه به آژانس‌ها و مارک‌ها صدها CV و نمونه کارها ارسال می‌شود. طرح شما ممکن است در میان جمعیت گم شود، یا ممکن است مناسب نباشد. راز این نیست که شخصاً طرد را قبول نکنید و هرگز تسلیم نشوید. اگر فداکار و پایدار بمانید، راهی به صنعت پیدا خواهید کرد.

  1. ترس از عدم اطمینان

تغییر عدم اطمینان را به همراه دارد. اما پیروی از وضع موجود شمارا در همان‌جایی که هستید نگه‌دارید. از چه چیزی می‌ترسید؟ حس ماجراجویی شما کجاست؟ عدم اطمینان هیجان‌انگیز است. چالش‌های جدیدی برای غلبه بر آن‌ها به ارمغان می‌آورد. که فقط برای اعتمادبه‌نفس، مهارت و شغل شما به معنای پیشرفت است. با این عدم اطمینان روبه‌رو شوید اما اطمینان حاصل کنید که یک شبکه ایمنی در اختیاردارید، یعنی پس‌انداز، تا شمارا در یک سطح ثابت نگه دارد.

  1. ترس از دیر رسیدن

هرگز برای تغییر شغل دیر نیست. همیشه فرصتی برای امتحان چیز جدید وجود دارد، چه شما تازه از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده یا به هفتادمین سال زندگی خود رسیده باشید. اگر طراحی گرافیک همیشه یک مسیر رؤیایی بوده است، چرا کمی از آن پایین نمی‌روید و نمی‌بینید که شمارا به کجا می‌برد؟ مهم این است که تصمیم بگیرید که به جلو حرکت کنید، هرچه زودتر، بهتر است.

  1. ترس از دست دادن کنترل

اگر فکر می‌کنید کنترل کاملی بر زندگی و کار خوددارید، پس اجازه دهید که به شما این خبر ناخوشایند را بدهم که هیچ‌چیز تهت کنترل شما نیست. هر چیزی می‌تواند در هر زمان تغییر کند. با این حساب، آیا بهتر نیست “رها شوید” و به خود اجازه دهید که راه‌های جدید زندگی خود را امتحان کنید؟

  1. ترس از قضاوت شدن

طراحی گرافیکی بصری است. مطمئناً همینطوره. این بدان معناست که میلیون ها نفر می‌توانند هر آنچه را که ایجاد می‌کنید، ببینند. جای تعجب نیست که با فکر قضاوت و انتقاد از طریق اینترنت تکان بخورید. نترسید، چیزی است که همه ما باید با آن روبرو شویم. اجازه ندهید که آن‌ها مانع انجام کاری شوید که دوست دارید.

7 ترس که مانع تغییر شغل شما می‌شود!
7 ترس که مانع تغییر شغل شما می‌شود!
  1. ترس از اشتباه رفتن همه چیز

بله، ممکن است تغییر در شغل تصمیم درستی نباشد. اما آیا شما ترجیح نمی‌دهید که از هر دو طریق اطلاع داشته باشید؟ آیا بدتر نیست که هرگز ندانیم چه چیزی در انتظار ما بوده است؟ اگر ترس از فاجعه مانع شما شده است، تمام دلایل عدم تغییر کار را یادداشت کنید و در کنار هر یک راه حل منطقی ارائه دهید. به عنوان مثال، “من شغلی پیدا نمی‌کنم” می‌تواند با عبارت “من تجربه کار برای افزایش CV خود را دریافت خواهم کرد” حل شود.

این مقاله چقدر مفید بود؟ با کلیک روی ستاره ها رتبه بده تا بدونیم چه مدل مقالاتی بنویسیم...

میانگین امتیاز / 5. تعداد آراء: