()

یکی از مهم‌ترین شبکه‌هایی که در کسب‌ درآمد افراد از اینترنت تاثیر زیادی داشته، شبکه یوتیوب است. کسب درآمد از یوتیوب آرزوی خیلی از علاقه مندان به کسب درآمد اینترنتی است. خیلی از دوستان قصد کسب درآمد دلاری از یوتیوب را دارند و می خواهند داشتن کسب و کار در یوتیوب را تجربه کنند. ولی فکر می کنند چون در ایران هستند و ما ایرانی هم از جانب یوتیوب تحریم هستیم، این کار برای ما غیر ممکن خواهد بود. در صورتی که اصلا اینطور نیست! جالب است بدانید کسب درآمد از یوتیوب معمولاً به صورت ارزی انجام می‌شود و با توجه به شرایط فعلی ارز در ایران، یوتیوب می‌توانید یک منبع درآمد بسیار عالی برای ما به شمار رود.

یوتیوب یک شبکه اشتراک‌گذاری ویدئو است که روزانه میلیون‌ها نفر در آن ویدئو می‌بینند و این محبوبیت باعث شده تا افراد زیادی بتوانند به کسب درآمد از یوتیوب بپردازند. کسب درآمد از یوتیوب برای بسیاری از افراد که تخصص یا مهارتی دارند، شدنی است و اگر شما هم مهارت یا تخصصی دارید، به راحتی می‌توانید به کسب‌ درآمد از یوتیوب بپردازید. کسب درآمد از یوتیوب بسیار جذاب است. خصوصا چون پای ویدئو در میان است. ویدئو که یکی از بهترین ابزارهای ارتباطی در دنیاست. یوتیوب به ازاری دیده شدن ویدئوهای شما حاضر است به شما پول بدهد. جالب است نه؟ ولی آیا این واقعیت داره؟ آیا این راه برای کسب درآمد از یوتیوب مناسب است؟ البته تا پای کسب درآمد از یوتیوب به میان می آید همه فکر می کنند حتما باید کانالی بزنند و از طریق افزایش دیده شدن ویدئو هایشان کسب درآمد کنند. شاید این راه سختی باشد ولی شدنی است، در ضمن این تنها راه کسب درآمد از یوتیوب نیست! با ما همراه شوید تا شما را با تمام روش ها و راه کارهای کسب درآمد از یوتیوب آشنا کنیم.

فهرست مطالب مقاله

در این مقاله به سوالات زیر پاسخ می‌دهیم:

 1. درآمد یوتیوب از کجاست؟
 2. یوتیوب چگونه به شما پول می دهد؟
 3. قانون کپی رایت در یوتیوب چگونه است؟
 4. چگونه باید با یوتیوب تسویه حساب کنیم؟
 5. آیا ایرانی ها میتوانند از یوتیوب کسب درآمد کنند؟
 6. 8 روش عالی برای کسب درآمد میلیونی از یوتیوب!
 7. چند نکته برای کانال‌هایی که می‌خواهند اسپانسر جذب کنند!
 8. چگونه به روش یوتیوبرهای حرفه ای از یوتیوب کسب درآمد کنیم؟
 9. پی پال (PayPal) چیست؟

آیا ایرانی ها می‌توانند از یوتیوب کسب درآمد کنند؟

همانطور که می دانید یوتیوب ایران را تحریم کرده است و اگر بخواهید از داخل ایران توسط یوتیوب کسب درآمد داشته باشید مسیر سختی را در پیش خواهید داشت. برای کسب درآمد از یوتیوب شما به Google Adsense نیاز دارید که اگر در ایران باشید نمی توانید داشته باشید. چون نیاز به آدرس واقعی شخص در کشوری غیر از ایران است. اگر کسی را در خارج از کشور دارید که مطمئن است می توانید از او بخواهید که یک حساب گوگل ادسنس با نام خودش برای شما ایجاد کند تا بتوانید کسب درآمد از سایت یوتیوب را شروع کنید. توجه داشته باشید که در این زمینه به هیچ وجه نمی توانید یوتیوب را دور بزنید. فکر نکنید با داشتن یک سرور مجازی و اطلاعات جعلی می توانید این کار را انجام دهید! الگوریتم های یوتیوب بسیار پیشرفته هستند و ممکن است حساب شما را غیر فعال کنند و تمام زحمات شما بر باد برود. پس سعی کنید از راه قانونی و اصولی از یوتیوب کسب درآمد کنید.

در یک کلام کسب درآمد از یوتیوب امکان پذیر است. حتی اگر در ایران هم باشید کسب درآمد مستقیم و غیر مستقیم هم از یوتیوب امکان پذیر خواهد بود. منظور از کسب درآمد مستقیم از یوتیوب این است که مستقیما از خود یوتیوب پول بگیریم؛ و منظورم از کسب درآمد غیر مستقیم از یوتیوب هم کسب درآمد به کمک یوتیوب است که در ادامه بیشتر توضیح خواهم داد.

"<yoastmark

قانون کپی رایت در یوتیوب چگونه است؟

همانطور که می دانید قانون کپی رایت به جز ایران در تمام کشورهای دنیا وجود دارد و بسیار هم سخت گیرانه است. با توجه به نقض کپی رایت هایی که در این سال ها گاها توسط افراد در سراسر دنیا انجام می‌شد یوتیوب تصمیم به قوی تر کردن سیستم تشخیص کپی رایتش کرد؛ و اکنون یوتیوب یکی از قوی ترین سیستم های تشخیص کپی رایت را دارد. اگر شما بدون اجازه حتی قسمتی از موسیقی خواننده ای را در ویدئوی خود استفاده کنید، یوتیوب می تواند آن را شناسایی کند و به صاحب اثر اطلاع دهد. در این صورت صاحب اثر می تواند از یوتیوب درخواست کند تا درآمدی که از آن ویدئو برای شما حاصل شده است را به حسابش واریز کند. همچنین اگر چندین بار این کار را تکرار کنید ممکن است کانال یوتیوب شما برای همیشه از دسترس خارج شود. برای اینکه بدون دردسر بتوانید از آهنگ ها و موسیقی مورد نظرتان در ویدیوهای خود استفاده کنید می توانید از قسمت YouTube Library” آهنگ های بدون کپی رایت را انتخاب کنید و از آن ها استفاده کنید. نکته جالب توجه این است که اگر قسمتی از ویدئوی شما نقض کپی رایت دارد می توانید از ادیتور آنلاین یوتیوب برای حذف آن استفاده کنید. به همین راحتی می توانید از ادیتور آنلاین ویدئوی یوتیوب برای ویرایش ویدئوهای خود استفاده کنید.

درآمد یوتیوب از کجاست؟

سوالی که امروزه بیشتر مردم به دنبال پاسخ آن هستند این است که «درآمد یوتیوب از کجا است؟» کاملا مشخص است. درآمد یوتیوب هم مثل بیشتر کمپانی های معروف دنیا از تبلیغات است. همانطور که می دانید یوتیوب هم برای گوگل است و گوگل هم همانطور که در جریان هستید بیشترین درآمدش از تبلیغات گوگل ادز است. از طریق یوتیوب و گوگل ادسنس هم این درآمد را افزایش داده است.

یوتیوب چگونه به شما پول می دهد؟

یوتیوب برای واریز پول به حساب شما دو قانون دارد که به ترتیب زیر است:

قانون اول: شما باید دارای 1000 عضو فعال یا همان Subscribe باشد؛ و اینکه ویدئو های شما بیش از 4000 دقیقه دیده شده باشند. این به این معنی است که مجموعا 4000 دقیقه از ویدئو های شما دیده شده باشد. حالا ممکن است کلا 5 تا ویدئو داشته باشید که هر کدام از ویدئو ها 10 دقیقه ای باشند و بیش از 100 نفر آن ها را تا آخر دیده باشند؛ که در مجموع میشه 5000 دقیقه!

قانون دوم: شما باید حتما سرویس گوگل ادسنس هم داشته باشید؛ یعنی باید در آن هم عضو شده باشید چون درآمد شما از طریق گوگل ادسنس پرداخت می شود که عضویت در این سیستم هم راحت است.

نکته بسیار مهم این است که حتما باید مشخصات حساب بانکی تان با مشخصات حساب تان در یوتیوب و گوگل ادسنس یکی باشد. حتی ایمیل تان! منظورم همان مشخصات پارتنر شما در خارج از کشور است. همه چیز باید واقعی و طبیعی باشد. انگار پارتنر شما داره از یوتیوب کسب درآمد می کند. پس باید مشخصاتش همه جا یکی باشد.

چگونه باید با یوتیوب تسویه حساب کنیم؟

اما یک سوال مهمی که اینجا پیش می‌آید این است، ما که ایران هستیم و ایران نیز در حال حاضر تحریم است. چطور باید از طریق یوتیوب درآمد حاصله را دریافت کنیم؟ مگه ما تحریم نیستم؟ بله تحریم هستیم و همیشه راه هایی برای دور زدن تحریم برای ما ایرانی ها وجود دارد. دو راه پیشنهادی وجود دارد که برایتان می‌‌گوییم:

 • یکی از بهترین راه ها این است که به کمک آشنا و دوستی که در خارج از کشور داریم در یوتیوب عضو شویم و یک کانال راه اندازی کنیم. توجه داشته باشید، بهتر است تمام مراحل را پارتنری که در خارج داریم انجام بدهد؛ و بعد از آن شما را به عنوان یکی از مدیران کانال انتخاب می کند. خیلی ساده است، فقط کافیه ایمیل شما را به عنوان یکی از مدیران ثبت کند. از این به بعد دیگه کار تمومه و شما مدیر اصلی کانال هستید؛ یعنی تمام فعالیت ها برای درآمد زایی را خودتان باید انجام دهید و فقط موقع تسویه حساب پارتنرتان باید اقدام کند. بعد از آن هم از طریق صرافی می تواند پول شما را به حساب ایرانتان واریز کند. این یک راه مطمئن و ساده است که یوتیوب به هیچ عنوان به شما شک نمی کند و همه چیز هم قانونی پیش می رود.
 • روش بعدی این است که یک سرور مجازی تهیه کنید (برای مدت زمان طولانی) که از طریق آن یک حساب پی پال راه اندازی کنید و هم اینکه همه فعالیت های یوتیوبی خود را از طریق آن انجام دهید؛ اما این روش ریسکش خیلی بالا است. البته برای باز کردن حساب هم نیاز به آدرس واقعی یک شخصی دارید که در خارج از کشور زندگی می کند. این هم یک مشکل بزرگ برای شماست.

مختصری راجع به پی پال (PayPal): پی پال یک سرویس پرداخت و انتقال پول آنلاین است که به کاربرانش امکان می‌دهد حساب‌های مجازی یا الکترونیکی ایجاد کنند و از طریق این حسابها در شبکه ای بسیار ایمن، سریع و با کاربری آسان، به نقل و انتقال پول، خرید و فروش و تبدیل ارز در شبکه اینترنت بپردازند. به زبان ساده و با چشم پوشی می توان گفت پی پال نقل و انتقال امن پول بوسیله ایمیل است. این جمله به همان اندازه که درست به نظر می رسد می تواند نادرست باشد اما تردیدی نیست که همین ایده ساده، پی پال را به یک قطب مالی نه تنها در اینترنت بلکه در جهان خارج تبدیل کرده است. شرکتی که با وجود رقبای بزرگ و قدرتمند، طی چند سال توانست به یکی از بزرگترین شرکت های بین‌المللی تبدیل شود.

"<yoastmark

چگونه به روش یوتیوبرهای حرفه ای از یوتیوب کسب درآمد کنیم؟

این روزها واژه یوتیوبر شدن در ایران خیلی به گوش می‌رسد. خیلی از ما برای کسب درآمد از یوتیوب به فکر افتاده‌ایم. همان طور که می دانید یکی از مهمترین اصول کسب درآمد از طریق یوتیوب این است که کانالی داشته باشید که ویدئوهای جذابی داشته باشد. در این قسمت قصد داریم شما را با صفر تا صد کسب درامد از یوتیوب آشناکنیم. جذاب بودن ویدئو ها برای کسب درآمد از یوتیوب بسیار مهم و حیاتی است. چون قرار است از طریق افزایش بازدید ویدئوها و تعداد دنبال کنندگان کانال مان کسب درآمد داشته باشیم. در ادامه مقاله روش هایی را می گویم که بتوانید از طریق یوتیوب دقیقا مثل یوتیوبر های حرفه ای کسب درآمد کنید.

 1. انتخاب موضوع کانال یوتیوب

یکی از سوالاتی که خیلی مطرح می‌شود این است که «موضوع کانال من چی باشه که بتونم یک یوتیوبر موفق شوم؟» شاید کلیشه‌ای به نظر برسد ولی بهترین موضوع، موضوعیه که بهش علاقه دارین! شاید تو دنیای واقعی، آدم‌های اطرافتون علایق کاملا متفاوتی داشته باشند اما به این نکته توجه کنید که همیشه افراد زیادی در تمامی زمینه‌ها وجود دارند که مدام تو اینترنت در حال جستجو هستند. اگر به دنیای فیلم و سریال علاقه دارید، اگر تو زمینه تعمیر لوازم الکتریکی یا آشپزی، دستی بر آتش دارید، اگر فکر کردن به نجوم و فضا شما رو از خود بی‌خود می‌کند یا عاشق کتاب خواندن هستید باید بگم که کلی به موضوع انتخاب چنل یوتیوب خودتون نزدیک هستید! استعداد خنداندن افراد و طنز رو دارین؟ حقیقت اینه که کانال‌های طنزی که بتونن مردم رو بخندونن و سرگرمشون کنن، می‌ترکونن! اما خب رقابت تو حوزه طنز هم زیاد است. پس شما می‌توانید دو تا استراتژی متفاوت داشته باشید. انتخاب یک موضوع که تعداد افراد بیشتری بهش علاقه دارند ولی کانال‌های موفق زیادی در آن حوزه فعالیت می‌کنند یا انتخاب یک موضوع که فقط افراد خاص بهش علاقه دارند ولی رقیب جدی در آن حوزه ندارید. چند نمونه از موضوعات پیشنهادی تیم ما این است: گیمینگ، علم و فناوری، مد و زیبایی، آموزش، ورزش و موسیقی.

 1. ویدئوهای آموزشی تولید کنید

یکی از جذاب ترین موضوعات برای مردم آموزش است. بله ویدئوهای آموزشی همه جای دنیا در هر پلتفرم یا شبکه اجتماعی طرفداران خاص خودش را دارد. سعی کنید در حوزه ای که تخصص دارید آموزش دهید. آموزش های خاص یا آموزش هایی عمومی تر که نیاز اصلی مردم است. آموزش دادن چیزهایی که واقعا مردم دنبالش هستند باعث می شود بازدید ویدئوهای شما به شکل ناگهانی افزایش یابد.

 1. ویدئو گیم پلی منتشر کنید

یکی از بهترین روش ها برای تولید محتوا در یوتیوب، تولید ویدئوهایی مربوط به گیم پلی یا نمایش اطلاعات و مشخصات بازی های جدید بسیار محبوب است. ویدئوهایی که مربوط به بازی های جدید پرطرفدار باشند در یوتیوب بسیار ویو می خورند.

 1. ویدئوهای بهترین ها تولید کنید

بهترین ها هم همیشه برای مردم جذاب بوده است. بهترین گوشی های موبایل، بهترین فیلم ها، بهترین روش های درآمدزایی و … همیشه مورد توجه خیلی ها قرار گرفته است. تاپ تن ها یا معرفی 10 تا از برترین ها هم یکی از بهترین روش ها برای تولید ویدیو های جذاب است. کانال هایی که کلا ویدئوهای بهترین ها تولید می کنند زیاد هستند و شما هم از این روش می توانید برای تولید ویدئوهای جذاب استفاده کنید.

 1. از بررسی محصولات ویدئو تهیه کنید

یکی دیگر از سری ویدئوهایی که محبوب و پر طرفدار می شود ویدئوهایی است که مربوط به نقد و بررسی محصولات می باشند. حتما این نوع ویدئوها را در یوتیوب زیاد دیده اید. نمونه ایرانیش هم در سایت دیجی کالا بخش دیجی مگ زیاد دیده می شود. سعی کنید از محصولات جدید مثل سری جدید گوشی های آیفون یا سامسونگ که خیلی طرفدار دارند نقد و بررسی ویدئویی درست کنید و در کانال یوتیوب خود منتشر کنید.

 1. ویدئوهای نقد و بررسی تولید کنید

یکی دیگه از پر طرفدار ترین موضوعات نقد و بررسی است. از نقد و بررسی گوشی های موبایل گرفته تا فیلم های ایرانی و خارجی! همیشه نقد و بررسی برای مردم جذاب بوده است. شما با تولید ویدئو های نقد و بررسی می توانید بازدید کانال یوتیوب خود را به صورت شگفت انگیزی بالا ببرید. تا دلتان هم بخواهد موضوع برای نقد کردن  وجود دارد. فقط باید فکر کنید چه موضوعاتی برای نقد و بررسی کردن می تواند برای مردم جذاب باشد.

 1. از عنوان های جذاب برای ویدیوها استفاده کنید

شما باید برای ویدئوی خود عنوانی انتخاب کنید که جذاب باشد و باعث شود افراد بیشتری ترغیب به دیدن ویدئوهای شما شوند. عنوان همیشه در هر جا مهم بوده و در یوتیوب هم مهم خواهد بود. اگر ویدئوی شما عنوان خوبی نداشته باشد انتظار نداشته باشید که دیده شود. حتی اگر محتوای خیلی خوبی هم در ویدئوی شما ارائه شده باشد!

 1. با دنبال کنندگان کانال خود در تعامل باشید

سعی کنید با دنبال کنندگان کانال خود همیشه در تعامل باشید. اگر کامنتی دریافت می کنید حتما به آن پاسخ دهید. بعضی وقت ها بهتر است از آن ها بپرسید که بیشتر به چه موضوعاتی علاقه مند هستند که شما هم در همان موضوع تولید ویدئوهای خود را انجام دهید.

 1. از وب سایت یا دیگر شبکه های اجتماعی استفاده کنید

اگر وب سایت دارید حتما مخاطبان خود را برای بیشتر دیده شدن ویدئو ها به کانال یوتیوب تان دعوت کنید. همچنین یکی از بهترین راه ها برای بیشتر شدن بازدید ویدئوهای تان این است که مستقیما از ویدئو های یوتیوب خود در وب سایت تان استفاده کنید. اگر هم در دیگر شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام فعال هستید ویدئو های خود را در آن ها به اشتراک بگذارید تا بیشتر دیده شوند.

چگونه از یوتیوب درآمد کسب کنیم؟
چگونه از یوتیوب درآمد کسب کنیم؟

چند نکته برای کانال‌هایی که می‌خواهند اسپانسر جذب کنند!

روش‌های کسب‌ درآمد از یوتیوب کاملاً متنوع هستند که یکی از آن‌ها، جذب اسپانسر مالی برای کانال یوتیوب است! اگرچه جذب اسپانسر درآمد خوبی را برای شما حاصل می‌کند اما نکاتی وجود دارد که باید آن‌ها را رعایت کنید.

 1. تمرکز روی رشد کانال است، از اولین اقدام است

شاید برخی افراد فکر کنند که جذب اسپانسر به معنای تضمین دائمی کسب درآمد از یوتیوب است اما اسپانسرها تا زمانی حاضر به پرداخت هزینه هستند که کانال شما برای برندشان مفید باشد! اگر کانال شما پس از یک سال رشد کافی نداشته باشد یا مخاطبان خود را از دست بدهد، اسپانسرها به سراغ کانال‌های دیگر می‌روند و درآمد شما کاهش زیادی پیدا می‌کند. سعی کنید درآمد خود را بر پایه جذب اسپانسر قرار ندهید! در واقع راه‌های زیادی برای کسب درآمد از یوتیوب وجود دارد که جذب اسپانسر تنها یکی از آن‌هاست. یکی از پرسودترین روش‌های کسب درآمد از یوتیوب، کسب درآمد از طریق سیستم گوگل ادوردز است! اگر کانال شما کاربران زیادی دارد و ویدئوهایتان برای کاربران مفید هستند، حتما بازدید ویدئوهای شما زیادی است؛ از طرفی سیستم تبلیغات گوگل به کانال‌هایی که پتانسیل و بازدهی بالایی برای نمایش تبلیغات دارند، هزینه‌های خوبی پرداخت می‌کند که محتوای کانال شما هم تغییر نخواهد کرد! اما هنگامی که تمام تمرکز شما بر روی کسب درآمد از طریق جذب اسپانسر باشد، قطعاً محتوای شما تحت تاثیر آن قرار می‌گیرد و کمی جنبه تبلیغاتی پیدا می‌کند. کاربران هنگام مشاهده تبلیغات گوگل بر روی کانال یوتیوب نسبت به شما دیدگاه بدی پیدا نمی‌کنند و می‌دانند گوگل مسئول نمایش این تبلیغ است اما اگر در محتوای ویدئوی خود محصولات یک برند را تبلیغ کنید و این تبلیغ بیش از حد باشد، قطعاً دید کاربران نسبت به ویدئوهای کانال شما عوض می‌شود و به مرور زمان، محبوبیت کانال شما کاهش پیدا می‌کند. این روش کسب درآمد از یوتیوب نه تنها باعث کاهش مخاطبان نمی‌شود، بلکه ممکن است به مرور زمان رضایت آن‌ها از شما بیشتر شود. در هنگام تولید ویدئو سعی کنید محتوای جذابی برای کاربران تولید کنید تا بتوانید نظر آن‌ها را جلب کنید. افزایش درآمد شما از طریق یوتیوب تنها زمانی اتفاق می‌افتد که ویدئوهایتان برای کاربران جذاب باشند و اگر تبلیغات اسپانسرهای خود را به صورت مداوم در ویدئوها قرار دهید، از میزان جذابیت کانال شما برای کم می‌شود؛ بنابراین سعی کنید کسب درآمد از طریق جذب اسپانسر را در مرحله دوم قرار دهید و بیشتر بر روی کسب درآمد از طریق سیستم تبلیغاتی گوگل (گوگل ادوردز) قرار دهید؛ زیرا کاربران راحت با تبلیغات گوگل کنار می‌آیند اما درک تبلیغات اسپانسرها که در ویدئوهای شما انجام می‌شود، کمی سخت است.

 1. اسپانسرهایی را جذب کنید که محصولات و خدمات آن‌ها با کانال شما هماهنگ است!

اگر قصد کسب درآمد از یوتیوب را دارید و جذب اسپانسر را برای کسب درآمد انتخاب کرده‌اید، سعی کنید اسپانسرهایی را جذب کنید که محصولات یا خدماتی هماهنگ با محتوای کانال شما دارند. اگر بخواهید اسپانسرهایی را جذب کنید که محصولات آن‌ها کاملاً متفاوت با حوزه فعالیت شما در بخش تولید ویدئو است، محبوبیت خود را در میان مخاطبان از دست می‌دهید و این در حالی است که این اسپانسر بازدهی خوبی را از کانال شما دریافت نمی‌کند؛ اگر اسپانسر شما بازدهی خوبی نبیند، پس از مدتی به سراغ کانال‌های دیگر می‌رود و کانال شما پر از ویدئوهای تبلیغاتی می‌شود. حتی اگر نخواهید محصولات غیرمرتبط آن‌ها را کانالتان را تبلیغ کنید، اسپانسرها باتوجه به این‌که هزینه می‌کنند، شما را مجبور به تبلیغ کردن محصول خود خواهند کرد! این مسئله نه تنها بازدهی خوبی ندارد، بلکه باعث بی‌احترامی به مخاطبان شما شده و در نهایت منجر به کاهش مخاطبان کانال یوتیوب شما می‌شود.

 1. نرخ پرداخت اسپانسرها را خودتان مشخص کنید!

یکی دیگر از مسائلی که برخی کانال‌ها درگیر آن هستند، نرخ پرداخت اسپانسرها است! در واقع این کانال‌ها، کانال‌هایی هستند که اسپانسر آن‌ها پیشنهاد هزینه می‌کند و باتوجه به این که بسیاری از کانال‌ها تجربه جذب اسپانسر نداشته‌اند، خیلی سریع آن را قبول می‌کنند. برخی کانال‌ها هم به ازای نرخ ثابتی تبلیغات برندهای دیگر را می‌کنند که این مسئله کاملاً به ضرر کانال‌های یوتیوب است! اگر قصد جذب اسپانسر را دارید، بهترین راه‌کار استفاده از روش CPV یا همان پرداخت به ازای نمایش است؛ مثلاً می‌توانید به اسپانسر خود بگویید بابت هر نمایش ویدئو، مبلغ مشخصی دریافت می‌کنید. اگر کانال شما تازه‌کار و رو به رشد است، شاید ابتدای کار دریافت نرخ ثابت کار درست و پرسودی باشد اما پس از رشد کانال خود این کار کاملاً به ضرر شما است. مثلاً اگر کانال شما در حال حاضر ۱۰۰۰ بازدید به ازای هر ویدئو جذب می‌کند و شما در ماه ۵, ۰۰۰ دلار بابت نمایش می‌گیرد، این نرخ کاملاً مطلوب باشد؛ اما فرض کنید پس از یک سال کانال شما به ازای هر ویدئو ۱۰۰, ۰۰۰ بازدید بگیرد و هنوز شما همان ۵, ۰۰۰ دلار را دریافت کنید که کاملاً به ضرر شما است! بنابراین بهترین راه‌کار استفاده از روش CPV است تا بتوانید درآمد واقعی و خوبی کسب کنید. همچنین باید توجه داشته باشید که در روش نرخ ثابت قرارداد شما نباید طولانی باشد؛ مثلاً اگر بخواهید یک قرارداد ۵ ساله با نرخ ثابت داشته باشید، درآمد شما در سال اول ممکن است مطلوب باشد اما در ۴ سال بعدی باتوجه به این که کانال شما رشد می‌کند، کاملاً غیرمنطقی است. همچنین هزینه هر بازدید را خودتان مشخص کنید و بگویید در قراردادهای بعدی امکان افزایش هزینه وجود دارد!

3 مورد کلیدی وجود دارد که باید آنهارا حتما در نظر بگیرید:

 • پیشنهاد نرخ ثابت را از اسپانسر خود قبول نکنید.
 • پیشنهاد هزینه هر بازدید را خودتان بدهید و به اسپانسر اجازه ندهید برایتان هزینه مشخص کند.
 • قرارداد بلندمدت نبندید؛ زیرا اگر لازم باشد می‌توانید پس از اتمام زمان قرارداد آن خود را تمدید کنید.
 1. مخاطبان خود را فراموش نکنید!

محتوای کانال یوتیوب برای مخاطبان کانال شما تولید می‌شود، بنابراین لازم است تا مخاطبان خود را فراموش نکنید و به آن‌ها اهمیت زیادی بدهید. تولید محتوای تبلیغات اگر بیش از حد مجاز باشد، سبب بی‌احترامی به مخاطبان می‌شود که در نهایت به کاهش مخاطبان کانال منجر خواهد شد. سعی کنید همیشه محتوای جذاب و ارزشمند برای مخاطبان خود تولید کنید تا بتوانید رضایت آن‌ها را جلب کنید. توجه داشته باشید که اگر مخاطبان شما کم شوند، اسپانسر شما مسئولیتی گردن نمی‌گیرد و حتی حاضر نیست در ادامه با شما کار کند! پس همیشه محتوایی تولید کنید که بتواند رضایت کاربران را جلب کرده و به افزایش مخاطبان کمک کند. ارزش واقعی کانال شما به تعداد مخاطبان و میزان مشارکت‌ آن‌ها با شما بستگی دارد!

8 روش عالی برای کسب درآمد میلیونی از یوتیوب

روش های زیادی برای کسب درآمد از یوتیوب وجود دارد که تا اینجا اصلی ترین و مهمترین روش کسب درآمد از یوتیوب یعنی راه اندازی کانال در یوتیوب و کسب درآمد از طریق آن را به شما گفتیم. از این به بعد راه های کسب درآمد از یوتیوب در ایران به شیوه های دیگر را با هم مرور می کنیم.

1- فروش محصولات

یکی از بهترین روش ها برای فروش محصولات آموزش استفاده از آن ها به صورت ویدئویی است. طی تحقیقات انجام شده بیش از 70 درصد از مصرف کنندگان محصولات پس از دیدن ویدئوی آموزش استفاده از آن، ترغیب به خرید آن محصول شده اند. چون با آموزش چگونگی استفاده از آن ها، مزیت های محصول هم آشکار می شود و در نتیجه تعداد زیادی از مخاطبان محصول شما را بخرند. اگر محصولاتی دارید می توانید طریقه استفاده از آن ها را آموزش دهید و از این طریق مردم را ترغیب به خرید آن ها کنید. پس این هم یکی از بهترین روش ها برای کسب درآمد از یوتیوب به صورت غیر مستقیم است. توجه داشته باشید در این روش هیچ نیازی به دور زدن تحریم ها و باز کردن حساب ارزی نیست! شما فقط به کمک یوتیوب دارید کسب درآمد می کنید همین و بس.

2- راه اندازی عضویت ویژه در یوتیوب

حتما می دانید یوتیوب به تازگی قابلیت اعضای ویژه را در کانال ها فعال کرده است؛ یعنی شما می توانید یک سری از ویدئو ها را فقط به اعضای ویژه نمایش دهید. در این صورت هر کسی که می خواهد جزء اعضای ویژه کانال شما شود باید به صورت ماهانه مبلغی را پرداخت کند تا به ویدئو های اعضای ویژه دسترسی داشته باشد. این روش به درد کسانی می خورد که آموزش های خاصی ارائه می کنند که برای مخاطبان بسیار ارزشمند است. جالب است بدانید گری مک کوین با این روش ماهانه بیش از 150 هزار دلار درآمد دارد.

3- کسب درآمد از گوگل ادسنس از طریق یوتیوب

یکی از راه های کسب درآمد از یوتیوب استفاده از گوگل ادسنس است. در واقع بدون گوگل ادسنس درآمد شما از یوتیوب بالا نخواهد بود. بعضی از دوستان فکر می کنند به ازای هر هزار بازدیدی که از ویدئو های شان می گیرند می توانند درآمد خوبی از یوتیوب داشته باشند. در صورتی که اینطور نیست! روش اصلی کسب درآمد از یوتیوب نمایش تبلیغات و کلیک روی آن ها توسط بازدید کنندگان در ویدئوهای شماست؛ یعنی شما باید گوگل ادسنس خود را فعال کنید و به کانال یوتیوب خود ارتباطش دهید تا از کلیک روی تبلیغاتی که در ابتدای ویدئوهای شما به نمایش در می آید کسب درآمد کنید.

4- افزایش بازدید سایت از طریق یوتیوب

اگر وب سایتی دارید که خدمات یا محصولاتی را ارائه می دهد، یوتیوب گزینه بسیار خوبی برای افزایش ترافیک سایت تان و در نهایت افزایش فروش تان است. از طریق تولید محتوای آموزشی مطابق با موضوع وب سایت تان در یوتیوب می توانید مخاطبان زیادی را به وب سایت تان هدایت کنید. برای اینکار کافی است از محتوای فعلی وب سایت تان استفاده کنید؛ یعنی محتوای متنی وب سایت تان را به محتوای ویدئویی تبدیل کنید و در یوتیوب به اشتراک بگذارید. دلیل این کار این است که بتوانید علاوه بر ترافیک فعلی، ترافیک جدیدی را از طریق یوتیوب به وب سایت تان هدایت کنید.

5- تبلیغات اسپانسری

زمانی که تعداد مخاطبان کانال یوتیوب شما افزایش پیدا کند منبع خوبی برای تبلیغات برندهای مطرح می شود. یکی از رایج‌ترین راه‌های کسب درآمد از محتوای ویدئویی، جذب اسپانسر است؛ اسپانسر شما می‌تواند شرکت‌های بزرگی باشند که هزینه بسیار خوبی بابت درج لوگو یا نام تجاری آن شرکت در بخشی از ویدئو و معرفی آن برند به عنوان اسپانسر می‌دهد. هر چقدر کانال شما ترافیک بیشتری داشته باشد، اسپانسر شما حاضر است هزینه بیشتری کند و در نهایت درآمد بسیار خوبی را کسب می‌کنید. مثلاً فرض کنید شما یک کانال در زمینه آشپزی دارید که هفته‌ای چندبار ویدئوهای مربوط به آشپزی منتشر می‌کنید! در این صورت شرکت‌های غذایی یا رستوران‌های بزرگ اسپانسر شما می‌شوند و شما در بخشی از ویدئو این رستوران یا شرکت را معرفی می‌کنید؛ در واقع این شرکت‌ها به ازای معرفی برند آن‌ها در ویدئوی شما، هزینه‌ای به شما می‌دهند که نه تنها هزینه‌های مربوط به تولید محتوای ویدئویی تامین می‌شود، بلکه تجربه خوبی از کسب‌ درآمد از یوتیوب را خواهید داشت. معرفی برندها می‌تواند نام بردن از آن‌ها، تبلیغ محصول یا خدمات آن‌ها و… باشد که هر اسپانسری متناسب با اهداف خود می‌تواند یک یا چند مورد از آن‌ها را به کمک محتوای کانال شما معرفی کند. مزیت اسپانسر شدن شرکت‌های بزرگ این است که نام برند آن‌ها در ابتدای محتوای شما می‌آید و کاربرانی که در همان روزهای اول انتشار ویدئو آن را می‌بینند، با نام آن شرکت آشنا می‌شوند. از طرف دیگر محتوای یوتیوب شما برای همیشه در کانال باقی می‌ماند و کاربرانی هم که در آینده ویدئو شما را می‌بینند، نام آن شرکت در ذهنشان باقی می‌ماند و به برندسازی دائمی آن شرکت کمک زیادی می‌کند. شما با دریافت تبلیغات برندهای مختلف و معرفی محصولات و خدمات آن ها در ویدیوهای خود می توانید از یوتیوب کسب درآمد داشته باشید. برای دریافت سفارش تبلیغات از برندهای مختلف هم نیاز نیست خودتان اقدام کنید! مطمئن باشید اگر تعداد مخاطبان کانال شما افزایش پیدا کند و شما به یک فرد تاثیر گذار تبدیل شوید آن ها خودشان به سمت شما می آیند و پیشنهاد همکاری می دهند.

6- تبلیغ در توضیحات ویدیو

یکی از جالب ترین روش های کسب درآمد از طریق یوتیوب تبلیغ در توضیحات ویدئو است. توضیحاتی که در ویدئو نوشته می شود هم مورد توجه بینندگان ویدئو قرار می گیرد و همیشه بی تفاوت نسبت به آن نیستند! اگر کانالی با بازدید زیاد دارید و ویدئوهای شما را افراد زیادی دنبال می کنند و در واقع یک فرد تاثیر گذاری در یوتیوب شده باشید می توانید از این روش هم درآمدزایی داشته باشید.

7- کسب درآمد از سرویس YouTube Red

سرویس YouTube Red سرویسی است که کاربران را از دیدن تبلیغات منع می کند؛ یعنی کاربرانی که عضو این سرویس در یوتیوب هستند دیگر هیچ تبلیغاتی در ابتدای ویدیوهای یوتیوب برای آن ها به نمایش در نمی آید. این روش با دیگر روش های کسب درآمد از یوتیوب متفاوت است. در این روش چون تبلیغاتی که در ابتدای ویدئوها وجود دارد برای کسی نمایش داده نمی شود یوتیوب حاضر است بخشی از درآمد حاصل را به تولید کنندگان محتوای کانال ها بپردازد. پس در این روش هر چقدر که سعی کنید مخاطبان سرویس YouTube Red را افزایش دهید درآمد شما هم افزایش پیدا خواهد کرد.

8- راه اندازی عضویت ویژه در یوتیوب

حتما می دانید یوتیوب به تازگی قابلیت اعضای ویژه را در کانال ها فعال کرده است؛ یعنی شما می توانید یک سری از ویدیو ها را فقط به اعضای ویژه نمایش دهید. در این صورت هر کسی که می خواهد جزء اعضای ویژه کانال شما شود باید به صورت ماهانه مبلغی را پرداخت کند تا به ویدیو های اعضای ویژه دسترسی داشته باشد. این روش به درد کسانی می خورد که آموزش های خاصی ارائه می کنند که برای مخاطبان بسیار ارزشمند است. جالب است بدانید گری مک کوین با این روش ماهانه بیش از 150 هزار دلار درآمد دارد.

ابزار مورد نیاز برای ساخت یک ویدئو

به این فکر کنید که در چه زمینه‌ای می‌خواهید ویدئو آپلود کنید، اگر کانالی در خصوص آموزش موسیقی داشته باشید، بدون شک، خرید میکروفن خوب و حرفه‌ای از الزامات کار شما است. اگر می‌خواهید یوتیوبر حرفه ای شوید، باید به فکر یک دوربین خوب و ابزاری برای نورپردازی باشید. خیلی‌ها به نورپردازی اهمیت نمیدهند و این در حالی است که نورپردازی بد، روی کیفیت کار شما اثر گذار است.

سئوی ویدئو!

عبارت سئوی ویدئو برای خیلی‌ها هنوز ناشناخته و مبهم است! اما بهتر است بدانید همان طور که در محتوای متنی، شما متن سئو شده تولید می‌کنید، ویدئوتون رو هم باید سئو کنید. این مبحث یک قضیه طولانی است؛ اما اینجا به چند نکته اشاره می‌کنیم:

 • عنوان ویدئو شما باید عنوانی باشد که بیشترین سرچ را دارد. برای اینکار می‌توانید عنوان خود را در باکس سرچ یوتیوب بنویسید و ببینید افراد چه چیزهایی را سرچ کرده اند.
 • استفاده از تگ مناسب هم تاثیر زیادی در بازدید ویدئو شما دارد. فراموش نکنید که برچسب یا تگ مرتبط بزنید.
 • اسم برند خود را در تمام ویدئوها به شکل کاور، تگ و ویدئو بیاورید.
 • از تصویر کاور یا همان (thumbnail) استفاده کنید. این تصاویر کاور باعث میشود که ویدئو شما کلیک بیشتری بگیرد.
 • ویدئوهای خود را در بقیه شبکه‌های اجتماعی به اشتراک بگذارید تا بیشتر دیده شود.
 • یک پلی لیست ایجاد کنید یا ویدئو خو را در یک پلی لیست موجود اضافه کنید. بعد از این کار می‌بینید که افزایش بازدید از ویدئوی شما به شدت قابل مشاهده است.
 • از مخاطبان خود بخواهید ویدئو شما را لایک کنند، کامنت بگذارند یا در کانالتان سابسکرایب کنند.

5 یوتیوبر معروف 2018

در اینجا چند نمونه از افراد موفق و معروف در یوتیوب را نام می‌بریم تا با آنها و سبک کارشان آشنا شوید.

رایان تویزریویو Ryan ToysReview، درآمد ۲۲ میلیون دلاری

کانال رایان تویزریویو به‌عنوان پردرآمدترین کانال یوتیوب در سال ۲۰۱۸ شناخته شده و صاحب آن پسربچه‌ی هفت ساله‌ای به نام رایان است. پدر و مادر رایان از سال 2015 ویدئوهای نقدوبررسی اسباب‌بازی رایان را در یوتیوب منتشر می‌کردند و او در حال حاضر بیش از 17 میلیون دنبال‌کننده دارد. اگرچه تعداد دنبال‌کنندگان او از بسیاری از یوتیوبرهای معروف کمتر است اما با تأثیری که در صنعت اسباب‌بازی گذاشته، درآمد خانواده‌ی خود را از سال گذشته بیش از دو برابر افزایش داده است. رایان ریویوتویز یکی از نخستین کانال‌های یوتیوب بود که با برندهایی مانند pocket.watch و Bonkers Toys برای راه‌اندازی خط تولید اسباب‌بازی با همراهی ستاره‌های یوتیوب همکاری کرد. خط تولید اسباب‌بازی جهانی رایان، اوایل سال دیگر با همکاری والمارت راه‌اندازی خواهد شد.

جیک پاول “Jake Paul، درآمد ۲۱.۵ میلیون دلاری

با اینکه درآمد لوگان پاول (یوتیوبر معروف) بعد از حادثه‌ی جنگل‌ آئوکیگاهارا کاهش پیدا کرده، اما برادر کوچک‌تر او یعنی جیک پاول با تولید ویدئوهای رپ به‌صورت روزانه بیش از 17 میلیون دنبال‌کننده در یوتیوب دارد. او نیز مانند برادرش شهرت خود را مدیون شبکه‌ی اجتماعی Vine است که بیش از پنج میلیون بازدیدکننده داشت و بیش از دو میلیارد نفر از ویدئوهای او بازدید می‌کردند. در حال حاضر پاول ۲۱ ساله به‌دلیل شکایت مداوم همسایه‌هایش از سروصدا و استقبال طرفدارانش از محل زندگی او در لس‌آنجلس، توجه ملی را به خود جلب کرده است.

دود پرفکت Dude Perfect، درآمد ۲۰ میلیون دلاری

دود پرفکت یک کانال متمرکز بر ورزش است که صدها عکس و ترفند شگفت‌انگیز را به اشتراک می‌گذارد. این کانال توسط یک گروه پنج نفره: دوقلوهای کوری و کوبی کاتن، گرت هیلبرت، کودی جونز و تایلر تونی مدیریت می‌شود. ویدئوهای آن‌ها همیشه جزء ویدئوهای پرطرفدار یا وایرال‌شده است و در شوهای مختلفی برنامه اجرا کرده‌اند. روزبه‌روز به محبوبیت این گروه اضافه می‌شود و تا به حال با همراهی ورزشکاران حرفه‌ای مانند اودل بکام جونیز، درو بریس، کریس پاول و دیل ارن‌هارت جونیور ویدئو تولید کرده‌اند.

دن تی‌دی‌ام (DanTDM)، درآمد ۱۸.۵ میلیون دلاری

دنیل میدلتون ویدئو گیمر استرالیایی است که سال گذشته با ۱۶.۵ میلیون درآمد، به‌عنوان پردرآمدترین یوتیوبر معرفی شد. درآمد او به لطف برگزاری تورهای جهانی شامل چهار تور در اپرای سیدنی که تمام بلیت‌های آن فروخته شد و همچنین برند شخصی لباس، کوله‌پشتی و کلاه در سال جاری افزایش پیدا کرده است. او با استریم کردن بازی ماین‌کرافت، طرفداران زیادی پیدا کرده و همچنین در فیلم سینمایی دیزنی به نام «رالف اینترنت را خراب می‌کند» در نقش eBoy بازی کرده است.

مارکیپلایر (Markiplier)، درآمد ۱۷.۵ میلیون دلاری

مارک ادوارد فیش‌باک که با نام مستعار مارکیپلایر فعالیت می‌کند، بیش از پنج سال است که به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین ویدئو گیمرهای معروف یوتیوب شناخته می‌شود و اغلب با سایر تولیدکنندگان محتوا همکاری می‌کند. فیش‌باک در رشته‌ی مهندسی بیومدیک تحصیل می‌کرد اما چندین حادثه‌ی تلخ باعث تغییر مسیر زندگی او شد و امروزه به‌عنوان یکی از یوتیوبرهای معروف شناخته می‌شود. او در یکی از مصاحبه‌های خود با مجله‌ی فوربز گفته بود پیش از راه‌اندازی کانال یوتیوب، عمل جراحی برای برداشتن تومور غده‌ی فوق کلیه انجام داده بود، نامزدی‌اش به هم خورده بود و برای مدتی کارش را ترک کرده بود. او در حال حاضر بیش از ۲۲ میلیون دنبال‌کننده در کانال یوتیوب خود دارد.

«این اطلاعات مربوط به سال 2018 است و ممکن است تا به امروز تعداد دنبال کنندگان هرکدام از این یوتیوبرها بیشتر یا کمتر شده باشد.»

 

آیا احتمال بسته شدن کانالم برای همیشه وجود دارد؟

بله صد در صد، با توجه به قوانین یوتیوب اگر محتوای غیر اخلاقی و هر محتوایی که خلاف قوانین یوتیوب باشد ارائه دهید باعث بسته شدن کانال شما می شود. البته یوتیوب سه بار به شما اخطار می دهد و بار چهارم کانال شما را مسدود می کند. یکی دیگر از مواردی که باعث می شود کانال شما مسدود شود دستکاری در بازدید ویدئو ها است. منظور استفاده از روش های فیک برای افزایش بازدید، لایک و شیر و کلیک روی تبلیغات است.

چه عواملی در افزایش درآمد من تاثیر دارد؟

به طور کلی میزان دیده شدن ویدئو های شما که قبلا هم بهش اشاره شده و به صورت کلی و بر اساس دقیقه محاسبه می شود. تعداد اعضای کانال شما و میزان به اشتراک گذاری کانال شما توسط اعضا؛ یعنی ویدئو های شما را در دیگر شبکه های اجتماعی مثل توئیتر و لینکدین به اشتراک بگذارند و همینطور کامنت ها و لایک های ویدئوهای شما هم در افزایش درآمد شما تاثیر گذار است.

 آیا می توانم درآمدم از یوتیوب را بیش از این افزایش دهم؟

بله صد در صد با مواردی که در ادامه قرار است توضیح بدهم علاوه بر کسب درآمد مستقیم از یوتیوب یعنی افزایش دنبال کنندگان و افزایش بازدید از ویدئو ها، شما قادر هستید از روش های دیگری هم برای افزایش درآمد خود استفاده کنید.

 اگر کسی را در خارج از کشور نداشته باشم باز هم می توانم از یوتیوب درآمد داشته باشم؟

این کار غیر ممکن نیست ولی خیلی سخت است و ریسک بسیار بالایی دارد. اگر می خواهید مستقیما از یوتیوب درآمد داشته باشید شاید در این صورت شدنی نباشد! اما درآمد غیر مستقیم از یوتیوب همیشه و در هر حالی ممکن است که در ادامه روش های آن را معرفی می کنم.

 آیا کسب درآمد از یوتیوب واقعا ارزش دارد؟

بله کسب درآمد از یوتیوب یکی از بهترین روش های درآمد دلاری است. البته به این سادگی ها هم نیست! اگر واقعا به تولید محتوای ویدئویی علاقه و تخصص دارید پیشنهاد می کنم حتما سمت کسب درآمد از یوتیوب بروید.

یوتیوب به ازای هر بازدید چقدر می دهد؟

درآمدهای حاصل از یوتیوب به ازای دیدن هر ویدئو محاسبه نمی شود! پس عملا این سوال که یوتیوب به ازای هر بازدید چقدر می دهد اشتباه است. یوتیوب به ازای مجموع دیده شدن ویدئوهای یک کانال در ماه پول می دهد. همینطور درآمدها حاصله از نمایش تبلیغات گوگل ادسنس. اگر هم توانایی کسب درآمد مستقیم دلاری از یوتیوب را ندارید منصرف نشوید چون در ادامه قرار است روش های دیگری را به شما معرفی کنم که بتوانید به کمک یوتیوب درآمدهای خوبی را داشته باشید.

 آیا برای افزایش دنبال کنندگان کانالم می توانم از سابسکرایب فیک استفاده کنم؟

یوتیوب بازدید و سابسکرایب جعلی را به راحتی می تواند شناسایی کند. حتی اگر حساب شما برای کسب درآمد فعال نشده باشد هم دنبال کنندگان فیک کانال شما را می تواند شناسایی کند. به هیچ وجه سمت خرید سابسکرایب یوتیوب نروید! چون این کار باعث می شود زحمات شما یک شبه در باد رود و کانال یوتیوب خود را برای همیشه از دست بدهید.

 آیا تایید حساب گوگل ادسنس از ایران امکان پذیر است؟

این کار توسط برخی از شرکت های واسط پرداخت های ارزی در ایران امکان پذیر است اما به هیچ وجه توصیه نمی شود! بسیاری از سایت های خدمات ارزی را دیده ایم که خدمات فتتاح حساب گوگل ادسنس ارائه می دهند؛ اما نکته مهم این است که حساب ادسنس به نام آن ها بازگشایی می شود و ممکن است پول شما را ندهند! حتی شما نمی توانید از آن ها شکایت کنید چون آن حساب به نام آن هاست و مالک اصلی آن ها هستند. پس حتما به این قضیه خوب فکر کنید و اگر واقعا کسی را پیدا کردید که قابل اعتماد است این کار را کنید.

 آیا می توانم قسمتی از آهنگی را در ویدئوی خودم استفاده کنم؟

همانطور که گفتیم قانون کپی رایت در یوتیوب بسیار سخت گیرانه است. یوتیوب به راحتی می تواند آن آهنگی که بدون اجازه در ویدئو خود ازش استفاده کردید را شناسایی کند. همچنین اگر کسی گزارش نقض کپی رایت شما را به یوتیوب بدهد کارتان تمام است. ممکن است برای اولین بار اخطار دریافت کنید و اگر باز هم تکرار کنید حساب کاربری شما در یوتیوب مسدود می شود. پس حتما به قانون کپی رایت در یوتیوب توجه کنید اگر می خواهید برای همیشه و بی دردسر از یوتیوب کسب درآمد داشته باشید.

"<yoastmark

نتیجه گیری

اگر قصد کسب درآمد از طریق یوتیوب رادارید قطعاً موارد عنوان‌شده در این مقاله می‌تواند به شما کمک کند. اگر احساس می‌کنید در تولید محتوای ویدئویی توانا هستید همین حالا تجهیزات لازم را خریداری کنید و شروع به تولید ویدئو کنید. سعی کنید ویدئوهایی تولید کنید که از هر نظر جذاب باشند. چه موضوع، چه عنوان و چه محتوای ویدئو برای جذب مخاطبان بسیار مهم است. به دنبال ایده‌های جدید برای تولید محتوا در یوتیوب باشید. از تمام روش‌های عنوان‌شده هم در هر شرایطی می‌توانید استفاده کنید. ولی پیشنهاد می‌کنم اگر شخص قابل‌اطمینانی در خارج از کشور ندارید این ریسک را نکنید که از یوتیوب درآمد دلاری کسب کنید. در آخر از شما می‌خواهم اگر تجربه‌ای درزمینهٔ درآمدزایی از یوتیوب رادارید و یا می‌خواهید در این زمینه فعالیت کنید، نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

 

این مقاله چقدر مفید بود؟ با کلیک روی ستاره ها رتبه بده تا بدونیم چه مدل مقالاتی بنویسیم...

میانگین امتیاز / 5. تعداد آراء: