()

تابه‌حال فکر کرده‌اید میلیونرها چگونه زندگی می‌کنند و یا عادت‌های روزمره‌شان چیست؟ فکر کرده‌اید  که میلیونرها چه کرده‌اند که میلیونر شدند؟

 راستش را بخواهید در طول زندگی‌ام بارها به این فکر افتاده بودم که من لیاقت میلیونر شدن را ندارم. احساس کرده بودم میلیونر شدن برای افراد باهوش‌تر از من ساخته‌شده است. اولین بار این فکر زمانی به سراغم آمد که روی کاناپه در حال شکستن تخمه و هم‌زمان خوردن چیپس و پفک و نسکافه بودم. ورزش همیشگی عوض کردن کانال‌های تلویزیون را تکرار می‌کردم و بی‌هدف به دنبال کانالی سرگرم‌کننده می‌گشتم. آن زمان تقریباً به این نتیجه رسیده بودم که باوجود ادامه این روند هرگز قادر نخواهم بود همانند مارلون براندو در فیلم پدرخوانده سیگار برگی گوشه لبم بگذارم و باقدرت و عظمت به خانواده و عمارت باشکوه و اشرافی که ساخته‌ام نگاه کنم. آن‌قدرها می‌دانستم که میلیونر شدن یک‌شبه اتفاق نمی‌افتد و میلیونرها حاصل عادت‌های صحیح چندین ساله‌ای هستند و همه آن‌ها اشتراکاتی در رفتار و کردارشان داشته‌اند اما سؤال اصلی این بود: آن‌ها چه عادت‌هایی داشتند که من نداشتم؟

مارلون براندو در رول پدرخوانده در همه سکانس‌های فیلم سیگار برگی دود می‌کرد به افق‌ها خیره می‌شد و در ثروت پایان‌ناپذیرش محو می‌شد. دی کاپریو در فیلم گرگ وال‌استریت غرق در لحظات شور و لذت‌ها ثانیه به ثانیه به ثروت‌هایش اندوخته می‌شد.

من می‌دانستم کشیدن سیگار برگ، قهوه خوردن و به افق خیره شدن آن عادتی نیست که آدم را پولدار می‌کند. خودم یک قهوه‌خور حرفه‌ای بودم اما فرقم با دی کاپریو این بود که او گرگ وال‌استریت بود اما من قاتل خوراکی‌ها. به افق زیاد خیره می‌شدم سیگار برگ نمی‌کشیدم اما انصاف نبود که ثروتم با براندو این‌قدر اختلاف داشته باشد.

بعد از فکر کردن‌ها و تحلیل و برسی های زیاد و البته به اتمام رسیدن چیپس و پفک و نسکافه و خسته شدن از خیره شدن به افق‌های دور به این نتیجه رسیدم که باید لیستی از عادت‌های میلیونرها بیرون بیاورم به هر  قیمتی شده است این لیست را مکتوب کنم و حداقل مصرف مداوم چیپس و پفک و نسکافه‌ی خودم و جهانیان، البته به‌جز میلیونرها را تا حد زیادی کاهش دهم.

من عادت میلیونرها را برسی کردم و خبر خوشی برایتان ندارم، چراکه آن‌ها عادت‌هایی دارند که من و شما آن‌ها را نداشته‌ایم و یا در بهترین حالت در کمرنگ‌ترین حالت ممکن آن عادت‌ها را در زندگی اجرا کرده‌ایم. اما نگران نباشید اگر تصمیم گرفته‌اید روند چیپس و پفک و نسکافه خوردن و به افق‌های طولانی خیره شدن‌های خود را کاهش دهید بعد از خواندن عادت‌های میلیونرها به شما لیستی می‌دهم که چگونه می‌توانید این عادت‌ها در زندگی اجرا کنید و یا اگر این عادت‌ها رادارید چگونه می‌توانید آن‌ها را توسعه دهید

به سراغ لیست 8 عادت میلیونرها می‌رویم:

میلیونرها چگونه میلیونر شدند؟
میلیونرها چگونه میلیونر شدند؟

1. از طرح سریع ثروتمند شدن خودداری می‌کنند

با خواندن زندگی‌نامه بسیاری از میلیونرها متوجه شده‌ام که یک میلیونر صبر را به‌عنوان یک فضیلت در زندگی اساسی همواره حفظ می‌کند. نه در روابط مالی بلکه آن‌ها در زندگی شخصی نیز بسیار صبورند. آن‌ها زندگی متوسطی دارند و اگر بیشتر دقت کنیم متوجه خواهیم شد که تعداد کمی از افراد،  میلیونر زاده شده‌اند و تعداد کمی از آن‌ها پدر پولدار، شوهر پولدار، زن پولدار و پدرزن پولدار داشته‌اند. میلیونرها درواقع با سرمایه‌گذاری در آینده، ثروتمند بازنشسته می‌شوند.

میلیونرها چگونه میلیونر شدند؟
میلیونرها چگونه میلیونر شدند؟

2. میلیونرها بودجه تعیین‌شده ماهیانه داشته‌اند

حقیقت این است که اصل بودجه به حداقل رساندن هزینه‌هاست. بر این اساس آن‌ها بودجه ماهیانه تعیین می‌کنند و از همه نظر به آن پایبندند. این اصل به شما کمک می‌کند تا کنترل کاملی بر زندگی مالی خود داشته باشید. بودجه‌بندی به شما کمک می‌کند ت ا برای رسیدن به اهداف مالی خود از هزینه‌های زیاد خودداری کنید.

میلیونرها چگونه میلیونر شدند؟
میلیونرها چگونه میلیونر شدند؟

3. میلیونرها چندین منبع درآمد ایجاد می‌کنند

عادت موفق دیگری که در مورد افراد موفق مشاهده کردم این است که آن‌ها به یک منبع درآمد وابسته نیستند. هر میلیونر دارای منابع درآمد چندگانه است. این به آن‌ها کمک می‌کند تا چالش‌های اقتصادی را مدیریت کرده و همچنین درآمد بیشتری کسب کنند. آن‌ها همیشه در حال یادگیری روش‌هایی برای ایجاد چندین جریان درآمد هستند.  آن‌ها معتادانه به فکر کسب درآمد هستند. آن‌ها از طریق وام ، درآمد اجاره از املاک، سود سهام از سرمایه‌گذاری بهره می‌برند. آن‌ها همچنین یک تجارت جانبی راه‌اندازی می‌کنند یا یک وب‌سایت را اداره می‌کنند یا  محصولاتی  را می‌فروشند.

میلیونرها چگونه میلیونر شدند؟
میلیونرها چگونه میلیونر شدند؟

4. میلیونرها هوش مالی دارند

یک میلیونر مجهز به هوشی به نام هوش مالی است. میلیونرها پول را مدیریت می‌کنند و به حداکثر می‌رسانند. هیچ‌کس بدون کسب هوش مالی به آزدی مالی نمی‌رسد این دقیقاً همان عادت براندو در پدرخوانده و دی کاپریو در فیلم گرگ وال‌استریت بود. دی کاپریو مدام در حال بیشتر کردن پول خود بود او هوش مالی داشت اما مدیریت پول نداشت. یکی از مؤثرترین راه‌های مجهز شدن به هوش مالی پنجمین عادت میلیونرها یعنی مطالعه برای رشد شخصی است.

میلیونرها چگونه میلیونر شدند؟
میلیونرها چگونه میلیونر شدند؟

5. میلیونرها برای رشد شخصی مطالعه می‌کنند

عادت مشترکی که در بین میلیونرها کشف کرده‌ام خواندن است.  خواندن به شما کمک می‌کند بدون رفتن به مدرسه تجارت ، رشد کرده و یاد بگیرید. جالب است بدانید که:
تحقیقی که توسط توماس کرولی انجام‌شده نشان می‌دهد حدود 85٪ از میلیونرهای خودساخته هرماه حداقل دو یا چند کتاب می‌خوانند. وارن بافت یکی از این نمونه‌هاست. او 80٪ از روز خود را به مطالعه می‌گذراند. در روزهای ابتدایی سرمایه‌گذاری خود ، او 600 تا 1000 صفحه را در یک روز می‌خواند درحالی‌که میلیونرها گاهی برای لذت می‌خوانند، همچنین یاد می‌گیرند که خود را بهبود ببخشند. آن‌ها مباحثی راجع به رهبری ، نحوه زندگی ، کمک به خود ، زندگینامه و همچنین وقایع کنونی را دنبال می‌کنند.

6. میلیونرها اهداف روزانه تعیین می‌کنند

فرقی نمی‌کند که آن‌ها در حال راه‌اندازی مشاغل یا پیش‌بینی‌های مالی هستند. آن‌ها عادت به تعیین اهداف کوتاه‌مدت دارند. آن‌ها برای ایجاد تحرک در دستیابی به اهداف بلندمدت خود ، اهداف روزانه و هفتگی را برنامه‌ریزی می‌کنند. اطمینان حاصل کنید که هنگام تعیین اهداف روزانه اولویت‌بندی می‌کنید. این به شما کمک می‌کند تا مهم‌ترین کارهایی را که در لیست خوددارید انجام دهید. تعیین اولویت‌ها به شما کمک می‌کند تا روی فعالیت‌های بسیار پاداش‌دهنده تمرکز کنید. اگر شما به دنبال آزادی مالی هستید اهداف سودآور و درآمدی خود را تعیین کنید سپس محاسبه بودجه کنید و به ششمین مورد از عادت میلیونرها توجه کنید.

میلیونرها چگونه میلیونر شدند؟
میلیونرها چگونه میلیونر شدند؟

7. میلیونرها ثروتمند عمل نمی‌کنند

شکی نیست که بعد از تعیین اهداف روزانه، برنامه‌ریزی مالی و تخصیص بودجه به این فکر می‌افتید که می‌توانید با افزایش درآمد و به‌محض نتیجه دادن سرمایه‌گذاری یک سیستم آخرین‌مدل یک ساعت رولکس، اپل واچ و از این دسته از اجناس لوکس را خریداری کنید، اما جالب است بدانید که توماس استنلی در کتاب خود تأکید می‌کند 86 درصد از آن‌هایی که برای اتومبیل‌ها و اجناس لوکس هزینه می‌کنند میلیونرها نیستند! درحالی‌که بیشتر افراد بر این باورند که افراد با ثروت هنگفت تمایل به رانندگی با اتومبیل‌های عجیب‌وغریب دارند، در حقیقت بیشترین مصرف‌کنندگان اتومبیل‌های گران‌قیمت خودشان به دنبال میلیونر شدن هستند. طبق یافته‌های محققان Experian Automotive، 61 درصد افرادی که 250 هزار دلار یا بیشتر درآمد دارند به‌ندرت مارک‌های لوکس را خریداری می‌کنند. در عوض ، آن‌ها مانند بقیه جهان هوندا ، تویوتا و فورد می‌خرند. دلیل آن این است که آن‌ها آماده نیستند برای اتومبیل‌های برتر که چند سال دیگر ارزش آن کاهش دارد ، هزینه کنند. میلیونرها در دارایی‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کنند و به‌جای متوقف کردن منبع مثل جریان مولد برق روزبه‌روز به ثروت خود می‌افزایند.

8. مشاغل خود را داشته باشید

در چهار ربع نقدینگی رابرت کیو ساکی وی نحوه کسب درآمد را به چهار قسمت یا چهار ربع تقسیم کرد:

ربعE کارمندان: آن‌هایی هستند که برای دیگران کار می‌کنند.      

ربعS خویش‌فرماها: آن‌ها برای خودشان کار می‌کنند.

ربعB صاحبان کسب‌وکار: کارمندان برای آن‌ها کار می‌کنند.

ربعI سرمایه‌داران: پول برای آن‌ها کار می‌کند مانند وارن بافت.

به گفته رابرت امکان حضور در همه ربع‌ها نیز وجود دارد، اما هدف شما این است که از ربع‌های سمت چپ به ربع‌های سمت راست حرکت کنید که در آن‌ها صاحبان مشاغل بزرگ و سرمایه‌گذاران هستند.

حال که عادات روزانه میلیونرها را مطالعه کردید باید برویم به سراغ یک سؤال بسیار مهم که از کجا شروع کنیم؟ و چگونه این موارد را تبدیل به عادت کنیم؟

برای ایجاد عادت به شش مورد برای توسعه و بهبود سبک زندگی نیاز دارید.

میلیونرها چگونه میلیونر شدند؟
میلیونرها چگونه میلیونر شدند؟

1. یک‌چشم انداز میلیونری داشته باشید

شما باید در مورد آنچه در زندگی می‌خواهید روشن باشید تا خود را برای یک زندگی موفق تنظیم کنید. وقتی شروع به خواندن این مقاله کردید یعنی یکی از اهداف بزرگتان میلیونر شدن است اما دید شما باید فراتر از میلیونر شدن باشد تا درک اینکه چرا به دنبال میلیون‌ها پول  هستید روشن شود. حقیقت این است که همه کارآفرین‌ها، صاحبان کسب‌وکارها، مارلون براندو و دی کاپریو همه و همه دارای یک‌چشم انداز روشن و یک مأموریت ثابت بوده‌اند.

2. اشتیاق خود را به یک حرفه‌ای تبدیل کنید

هیچ ثروتمندی را نخواهید یافت که از کاری که انجام می‌داده است متنفر بوده باشد. برای میلیونر شدن باید تمرکز خود را روی کاری بگذارید که تا منتها درجه از آن لذت می‌برید. من عاشق خوراکی‌ام و این روزها هرروز به کسب‌وکارهایی فکر می‌کنم که سود آن‌ها از فروش و یا تولید مواد غذایی به دست می‌آید. من دیوانه‌وار به نویسندگی عشق می‌ورزم و از نوشتن درآمد کسب می‌کنم. من عاشق سینما و هنر هستم و برای آینده قصد دارم که یک سرمایه‌گذار سینمایی شوم. سؤال اصلی این است: شما به چه چیزی یا چه‌کاری دیوانه‌وار علاقه دارید؟

میلیونرها چگونه میلیونر شدند؟
میلیونرها چگونه میلیونر شدند؟

3. روی راه‌حل‌ها تمرکز کنید

یک میلیونر ذهنیتی دارد که روی راه‌حل ثابت است. او می‌داند که راهی وجود دارد و هر مشکلی یک‌راه حل دارد. قبل از تمرکز روی راه‌حل باید تمام تمرکز خود را روی مشکلی بگذارید که می‌خواهید برایش راه‌حل پیدا کنید. من از شکستن تخمه،  خوردن چیپس و پفک و نسکافه خسته شده بودم از خیره شدن به افق‌های دور و خود را به‌جای بازیگران هالیوودی گذاشتن خسته شده بودم اما خستگی راه‌حلی برای کمتر کردن خیره شدن به افق‌های دور و کمتر کردن خوردن خوراکی‌ها به‌طور هم‌زمان باهم نبود. راه‌حل ازنظر من برای این مشکلم تحقیق بود، تحقیق راجع به میلیونرها، همان بازیگران هالیوودی و همان خوراکی‌هایی که باکمی دقت قادر بودم از آن‌ها برای تبدیل‌شدن به یک میلیونر درآمدزایی کنم. بعد از اتمام این مقاله عمیقاً بر روی مشکلی که به آن دچار شده‌اید فکر کنید و از خود بپرسید برایش چه راه‌حل‌هایی دارید؟

4. مهارت‌های رهبری خود را افزایش دهید

مهارت‌های رهبری یک دارایی است که اگر بخواهید یک عادت موفقیت میلیونر را ایجاد کنید ضروری است. همه میلیونرها و رهبران بزرگ اعتراف کرده‌اند که قبل از اینکه گروه، تیم و یا مجموعه را مدیریت کنند در ابتدا خودشان را مدیریت و رهبری کرده‌اند. مدیریت و رهبری ابعاد گسترده‌ای دارد، شما در ابتدا باید افکار و باورهای خود را مدیریت کنید و سپس به مشکلات بزرگ‌تر و عینی‌تر بپردازید.

میلیونرها چگونه میلیونر شدند؟
میلیونرها چگونه میلیونر شدند؟

5. متمرکز بر رشد باشید

قبول داشته باشید یا نه اما کارآفرین‌های میلیونر قبل از اینکه پول را در اولویت قرار دهند، خودسازی را در اولویت قرار داده‌اند. برای زندگی خود یک مربی داشته باشید که بر روی شما تأثیر بگذارد. گاهی اوقات ، برای تغییر موقعیت زندگی و تجارت خود ، به بازخورد و مشاوره نیاز دارید. یک مربی از خرد و تجربه‌ای برخوردار است که از منظر بالاتر به شما مشاوره می‌دهد. وقتی مربی زندگی داشته باشید به اوج عملکرد در زندگی و تجارت خواهید رسید.

6. از یک مخلوق به یک خالق تبدیل شوید

داشتن یک عادت موفقیت میلیونر کافی نیست ، شما همچنین باید به یک شخص با تأثیر مثبت تبدیل شوید. به‌این‌ترتیب می‌توانید چشمگیر شوید. بیل گیتس نه‌تنها ثروتمند است. او در حال تغییر زندگی در آفریقا و مناطق مختلف جهان نیز هست.

نتیجه‌گیری

شاید این مقاله نتوانسته باشد شمارا به یک میلیونر تبدیل کند اما امیدوارم که دست‌کم شمارا از روی کاناپه بلند کرده باشد و به فکر فروبرده باشد. حال که در حال به پایان رساندن این مقاله هستم به یک میلیونر تبدل نشده‌ام اما دست‌کم عادت‌های اشتباهم را ترک کرده‌ام و بیشتر وقتم را به نوشتن و کار کردن می‌پردازم. من برای مجموعه iNextPro مقاله‌نویسی می‌کنم و روزانه تجربیات و تحقیقات و مطالعات خود را با شما به اشتراک می‌گذارم. لطفاً از طریق کامنت نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

این مقاله چقدر مفید بود؟ با کلیک روی ستاره ها رتبه بده تا بدونیم چه مدل مقالاتی بنویسیم...

میانگین امتیاز / 5. تعداد آراء: